"Діємо, щоб змінюватись"

Семінар-практикум  «Мультифункціональність та інклюзивність простору   бібліотек Сокальщини : трасформація задля розвитку громади»

Продовжували практикуватися з новою групою колег-бібліотекарів. Питання, які були подані на опрацювання: "Сучасна бібліотека в нових умовах"   (Дасюк Х. Є.-директор Сокальської РЦБС);  "Спроможна громада починається з бібліотеки" (Хорташко Г. І.-завідувачка метододично-бібліографічним відділом);   Мультимедійна презентація "БібліJтека-твій STORYTIME" (Чесак О. А.- заступник директора по роботі з дітьми); "Новий формат діяльності бібліотек Сокальщини" (Дідик Л. В.- провідний методист);  Практичне завдання "Бібліотека як простір"  (Учасники семінару); Районний конкурс-проєкт "Нова бібліотека –діємо, щоб змінюватись" (Домашнє  завдання). 
Чекаємо від колег творчої віддачі і втілення запропонованих ідей в практичну діяльність!!!




«Діємо, щоб змінюватись»

Продовжуємо серію практичних навчань з новими групами бібліотечних працівників. День 3-ій, 4-ий, 5-ий.
Що таке нова бібліотека і новий бібліотекар? Як зацікавити місцеву владу вирішити проблемні питання бібліотек? Якими ідеями можна здивувати користувачів? Як організувати простір, щоб бібліотека стала, живою, креативною? Про це працівники Сокальської РЦБС  говорили на чергових практичних заняттях.
Бібліотекарки практикувалися у створенні нового плану приміщення бібліотеки. Орієнтувались на користувача  і враховували його потреби . 
Працювали командою, вчилися домовлятися, вести переговори, йти на компроміси.
 Колеги бачать свої бібліотеки в майбутньому як багатофункціональні установи, укомплектовані новим бібліотечним фондом, новітніми технологіями,  сучасними меблями, різними зонами, пандусом,бібліотеки, які зможуть задовільнити потреби усіх категорій користувачів, починаючи від читачів-дітей і закінчуючи соціально незахищеними особами. 











«Нова бібліотека-діємо, щоб змінюватись».



«Діємо, щоб змінюватись». День 2-ий.
Які інновації втілити в життя навіть за обмежених ресурсів? Як переконати представників місцевого самоврядування, що спроможна громада  починається з бібліотеки? Як створити сучасну бібліотеку в нових умовах? Питання, які опрацьовували працівники Сокальської РЦБС на черговому засіданні. Допоможе у цьому  дистанційне навчання від УБА, Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв чи он-лайн курс з медіа грамотності від IREX, які запропоновані нашим бібліотечним колегам.
Ознайомилися з положенням про районний конкурс-проєкт «Нова бібліотека-діємо, щоб змінюватись», націлили бібліотекарок на живе, креативне  висвітлення діяльності своєї книгозбірні.











"Нова бібліотека-діємо, щоб змінюватись"



  «Діємо, щоб змінюватись» під таким слоганом  ми розпочали серію навчань із працівниками Сокальської РЦБС.  За результатами Х Львівського Міжнародного бібліотечного форуму  вчитися маємо чому. Обговорювали питання створення нового формату діяльності бібліотек Сокальщини, їх стратегії розвитку, запровадження послуг, спрямованих на конкретні категорії користувачів, розглядали можливості безперервної освіти для бібліотекарів. 
Ознайомилися із  термінами, такими як провайдер, фасолітатор, стейкхолдер. Подискутували про те, чи варто так креативно впроваджувати запозичені терміни.
З метою активізації творчого потенціалу у бібліотечних працівників, стимулювання фахівців до нових форм роботи оголошено районний конкурс-проєкт «Нова бібліотека-діємо, щоб змінюватись», який триватиме з 01 жовтня по 31 грудня. Чекаємо від колег гідного представлення своєї діяльності.
На завершення- розминка для бібліотекарок. Завдання полягало в тому, щоб донести до читача цінність конкретної книги, заохотити користувача до читання.