Бібліотеки в соціальних мережах: працюємо над помилками

   Продовжуємо тему соціальних мереж...

 Якщо бібліотека хоче бути сучасною і орієнтованою на користувача, особливу увагу слід звернути на соціальні медіа і роботу в них. На сьогодні для бібліотек Сокальщини соціальні мережі відіграють велику роль. Адже в сучасних умовах саме соціальні мережі є центром діалогу між бібліотекою і користувачем. 

   На черговій онлайн зустрічі особливу увагу ми присвятили питанням ведення офіційних сторінок бібліотек у соцмережах. Важливо подивитися на свою публікацію очима користувача. Адже, публікуючи допис, ми пишемо новину для інших людей.  Тому варто задуматись для кого і для чого ми пишемо, яку користь принесе наша публікація, що ми хочемо змінити і як це ми будемо робити.

   В ході онлайн зустрічі відбулось інтерактивне спілкування. Учасники заходу поділилися власною   практикою ведення офіційних сторінок своїх бібліотек та обговорили помилки і складнощі, які найчастіше трапляються при публікації дописів. Це дасть можливість бібліотекарям уникнути помилок в подальшому і зробити дописи більш насиченими, цікавими і корисними.




Тренінг «Бібліотеки в соціальних мережах: особливості роботи»

 Соціальні мережі стали невід’ємною частиною діяльності бібліотек Сокальщини. Особливо тепер, в непростих  карантинних умовах- це один з основних способів зв’язку між представниками громади та інформацією, до якої ми надаємо доступ.

  Співпраця з мережами дає змогу бібліотекарям Сокальщини налагодити діалог із сучасним користувачем інтернету, якісно і змістовно рекламувати діяльність бібліотеки, нові надходження, проведення різноманітних соціокультурних заходів.  Одним словом, для нас соціальні мережі- це основний інструмент реклами діяльності бібліотеки. І як працювати з цим інструментом так, щоб цей засіб був найбільш ефективним, бібліотечні колеги покроково опрацьовували на тренінгу  «Бібліотеки в соціальних мережах: особливості роботи».   

  Що таке ідеальний «Фейсбук-пост», які критерії публікацій враховує система фейсбук,  що потрібно зробити для того, щоб бути в топі стрічки, яку функцію виконує  #хештег, як правильно створити сторінку чи групу бібліотеки, яка між ними відмінність?  На ці питання отримали відповіді бібліотекарі Сокальщини. В ході онлайн зустрічі відбулось інтерактивне спілкування. Учасники заходу поділилися власними думками та напрацюваннями,  практикою ведення офіційних сторінок своїх бібліотек.



Робоча нарада за підсумками 2020 року

  Робочу нараду за підсумками 2020 року проведено для  колег бібліотек-філій, які відійшли до  Белзької та Червоноградської територіальних громад. Говорили про творчі здобутки, впровадження інновацій в практику роботи бібліотек, завдяки чому вдалося успішно завершити непростий карантинний 2020 рік.

   Обговорено основні аспекти державної форми звітності про діяльність бібліотек  в 2020 році та наголошено на основні помилки, які найчастіше траплялися при внесенні даних в електронну систему моніторингу базової мережі публічних бібліотек (ЕСМАР).





День фахівця «Компетентність сучасного бібліотекаря: виклики сьогодення»

   Снігові хурделиці та карантинні умови не сприяли тому, щоб працівники бібліотек-філій       КУ «Публічна бібліотека Сокальської міської ради Львівської області» зустрілися офлайн. Тому День фахівця «Компетентність сучасного бібліотекаря: виклики сьогодення» проведено на платформі ZOOM.

  Говорили про виклики сьогодення, які стоять перед бібліотекарями в нових умовах,  вплив діяльності  бібліотеки на користувачів та територіальну громаду, визначено першочергові завдання, які потрібно реалізувати в щоденній діяльності.


 Обговорено основні  аспекти  звітності про діяльність бібліотек в 2020 р. та наголошено на основні помилки, які найчастіше трапляються при внесенні даних.

 А також з новопризначеними працівниками практично спробували завантажувати таблиці з ЕСМаР із власними даними в програму Ехсеl.




  Здійснено аналіз планів роботи бібліотек та визначено пріоритетні напрями діяльності у 2021 році. Акцент поставлено на основні події та заплановані заходи, як вони можуть позначитися на іміджі бібліотеки та чи матимуть позитивний резонанс серед громади, чи сприятимуть залученню до бібліотеки нових користувачів.

  Також розглянуто інструктивно-регламентуючі документи щодо формування та організації бібліотечного фонду,  питання обліку та оптимізації бібліотечних фондів в нових умовах, збереження у фондах бібліотек видань підвищеного попиту. Обговорено  здійснення вивчення літератури на допомогу шкільній програмі.

 До обговорення було залучено 36 бібліотечних працівників бібліотек-філій новоствореної Сокальської територіальної громади. Будемо працювати над  вдосконаленням роботи з користувачами і поліпшенням якості послуг, що надаються, продовжимо впровадження сучасних інформаційних технологій у бібліотечні процеси для того щоб підвищити суспільний статус бібліотек у громаді.