Участь в обговоренні Міжнародного онлайн круглого столу

 В сучасному світі інколи буває багато жорстокості і особливо вразливими до цього є люди похилого віку.

Працівники бібліотек тісно комунікують із всіма верствами населення, часто люди звертаються в бібліотеку щоб знайти співбесідника, розповісти про свої проблеми.  І коли в людини домашні проблеми, вона не завжди розуміє, що над нею чинять домашнє насильство. 

Багато жертв не знають про можливі засоби правового захисту, які можуть полегшити їх становище. Роль бібліотек в таких випадках поінформувати людину як вона має реагувати на  домашнє насильство, куди звертатися за допомогою.

Щоб підвищити свою обізнаність по цій темі  працівники Сокальської центральної публічної бібліотеки взяли участь в обговоренні Міжнародного онлайн круглого столу «Підвищення обізнаності щодо механізмів підтримки людей похилого віку, які постраждали від домашнього насильства», організатором якого виступили Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС),  ГО “Суспільство і право” у партнерстві  з Львівською ОУНБ.

Дякуємо спікерам за актуальні теми:

Ø  Превентивна діяльність з підвищення правової обізнаності, яким чином звертитися по допомогу та де її отримати. Реагування на випадки домашнього насильства.

Марта Василькевич, керівниця сектору протидії домашньому насильству Львівського районного управління поліції,

 Віра Проців, заступниця начальника відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Львівській області;

Ø  Правова допомога людям похилого віку, які постраждали від домашнього насильства

Христина Гаталяк, заступниця директора Львівського місцевого центру з надання БВПД,

Марія Николаїшин, директорка Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ø  Притулки для людей похилого віку, які постраждали від домашнього насильства, як їх знайти та як туди потрапити

Марта Чумало, заступниця Голови ГО «Центр «Жіночі Перспективи»;

Ø  Дискусія та план дій

Маркус Ролофс, радник/тренер з питань верховенства права КМЄС.

Отримані знання допоможуть нам  краще поінформувати та захистити літніх громадян.







Освітні відеомайстерки бібліотечного сенсея

Бібліотеки КУ «Публічна бібліотека Сокальської міської ради Львівської області» продовжують частково працювати у звичному режимі, а частково – з деякими обмеженнями. Ми переформатовували свою діяльність, знайшли нові форми і методи роботи як з бібліотечними працівниками так і з користувачами. Вибудовувалась дієва, несуперечлива схема роботи бібліотек на різних стадіях епідемії та карантину, використовуючи досягнення сучасних цифрових технологій задля розвитку своєї громади. Розробляючи цикл віртуальних майстерок, спеціалісти методично-бібліографічного відділу Сокальської ЦПБ мали на меті: навчити наших бібліотекарів користуватися офісними програмами та онлайн сервісами для того, щоб вони змогли вдосконалити свою професійну діяльність; сформувати мотивацію для ефективного використання отриманих знань в роботі; стимулювати впровадження активної роботи в діяльність бібліотек; допомогти бібліотекарям розвинути творчі здібності через створення якісного контенту. І нам це вдалося!

Тренінг "Сучасна бібліотека. Бути! Чи не бути???"

У наш час перед бізнесом, економікою, і перед бібліотеками зокрема постають все більш грандіозні виклики, ніж будь коли раніше. Щоб втриматися, вижити,  і досягти більших успіхів у справах аніж наші конкуренти, ми мусимо змінюватися, миттєво реагувати на обставини.

Змагання вже триває і ми беремо в ньому участь! Питання лише в тому ви збираєтеся виграти? Чи програти? І багато в чому це залежить від кожного з нас.

Мотиваційний тренінг "Сучасна бібліотека. Бути! Чи не бути?" від заступника директора по роботі з дітьми Ольги Чесак сприяв зустрічі бібліотекарів Сокальської ЦПБ у дружньому колі. 

  Говорили про:

 мотивацію до роботи;

про пошук якихось спільних рішень, які були би для нас корисними;  

про те звідки черпати енергію для професійної діяльності;

чим ми, як бібліотека можемо бути цінними?;

кожен з нас завжди виявляє свої цінності в діях. Як можна їх розпізнати? 

Тренінг спрямований на згуртування  колективу, вирішення певних завдань, емоційної стійкості, впевненості в собі, доброзичливого ставлення один до одного. Виконуючи вправи тренінгу, ми шукали спільні рішення, вчилися розуміти один одного, отримали мотивацію до самовдосконалення.