Емма Андієвська- українка з світовим ім'ям.

 Знайомтесь! Бібліографічний маяк від бібліографа! 

     Емма Андієвська - письменниця, поетеса і художниця. Автор понад 40 книжок поезії і прози, перекладених багатьма мовами світу, і понад 17 тисяч картин, частина яких є експонатами провідних музеїв та приватних колекцій в багатьох країнах. Член Національної спілки письменників України та українського ПЕН-клубу, лауреат  Шевченківської премії 2018 року, та інших літературних та мистецьких премій. Вона є представницею модерної творчості. ЇЇ картини в стилі авангарду. 

  Її неймовірній енергетиці, працездатності і оптимізму можуть позаздрити молоді митці. Свою творчу енергію вона змогла перенести на полотно, у Слово. Життєвим своїм принципом і метою поставила Емма (Емілія)  відстоювання українства «Навіть якщо буду одна на всьому білому світі українка, все одно зроблю собі Україну».  В її Слові повсякчас стверджується Україна, нація, народ. Надважливим вважає берегти українську мову, бо якщо зникне мова, то зникне народ. Вільно володіючи п’ятьма європейськими мовами, вона принципово пише тільки українською.

  Народилась 19 березня 1931 року в Донецьку та з юних років проживає в Мюнхені (Німеччина), куди  мама з дітьми переїхала, тікаючи від радянських репресій.

   Емма Андієвська завжди у творчості, незважаючи на вік, все хоче встигнути  зробити, має багато планів, багато справ ще  не завершених.

   В 2020 році в Києві відбулась презентація трикнижжя  Е. Андієвської в авторському оформленні. Видання жанрово репрезетивне, емоційно сонячне: вибрані поетичні твори в книзі «Вілли над морем», «Джалапіта» - мала проза, «Роман про добру людину» - велика проза. 

Ці три книжки знайомлять читацький загал з унікальною представницею модерного письма в українській та світовій літературі. В Україні планується видавати її твори разом з альбомом картин.

   Про Емму Андієвську є багато публікацій.  З деякими  з них можна ознайомитися в Сокальській  центральній публічній бібліотеці:

Андієвська Е. «Навіть, якщо буду одна на всьому білому світі українка, все одно зроблю собі Україну»: інтервю з письменницею /Емма Андієвська; запис. П. Кущ //Уряд. кур’єр.- 2018.- 20 січ.- С.19.

Жулинський М. Та, що носить у душі вічність: Еммі Андієвській – 90! /Михайло Жулинський //Літ. Україна.- 2021.- 13 бер.- С.1,15.

Карачинцев В. Та, яка ходить крізь стіни: Емма Андієвська //Пульс Ставропігії.- 2018.- №5-6 (трав.-черв.).- С.6-7.

Касьянова О. В її слові стверджуються Україна, нація, народ: трикнижжя Емми Андієвської /О. Касьянова //Слово Просвіти.- 2020.- 11-17 черв.-С.15.

Музиченко-Мельник Т. Пошуково-дослідницька діяльність учнів під час вивчення казок-притч Емми Андієвської //Дивослово.- 2019.- №1.- С.17-21.

Шаф О. Емма Андієвська: траєкторія розуміння…: до 90-річчя від дня народження дивовижної письменниці і художниці /Ольга Шаф //Слово Просвіти.- 2021.- 18-24 бер.- С.9.